něco o mně

 

Ahoj,

jmenuji se Lukáš Škoda a bydlím se svou maminkou a mladším bráškem v Jihlavě.           

Narodil jsem se 18. května 2004  v Brně.       

 

Na svět jsem přišel předčasně v 27. týdnu těhotenství.      790g 33cm  

 

Mám dětskou mozkovou obrnu,  podle doktorů jsem na úrovni půlročního miminka,  nesedím, neotočím se, ale jinak jsem veselý kluk.    

Domluvit se se mnou je také velice těžké, dokážu akorát ,,ma" a ,,ba".  Ale to mi stačí, aby někdo přiběhl. ¨

Společnost moc nevyhledávám, ale jsou chvíle, kdy jsem za společnost dětí velice rád . Miluji pohádky i sport v televizi.             

 

           

 

Tak to jsem já      lukasskoda.webnode.cz/tak-jde-cas/

 

Ve svých necelých 22 letech jsem čekala na svůj první uzlíček štěstí. Od začátku bylo dle doktorů mé těhotenství naprosto v pořádku. V těch letech mi ani nedošlo, že by se mohlo něco stát. Těšila jsem se na zdravé v termínu narozené mimčo, jak ho přivítám na světě, budu ho po porodu držet v náručí .... Ve 27tt jsme dostala bolesti, no vyčítám si, že jsem nezašla k doktorovi dříve. Při návštěvě mého doktora mi bylo řečeno, že  to tak strašné nebude, ale já už měla strach, s mým tělem se dělo něco, co nebylo v plánu. Manžel mě dovezl do nemocnice, tam mi dali kapačky, vzala se krev, udělalo se veškeré vyšetření a čekalo se, když se najednou ve dveřích objevili hned dva doktoři s primářem v čele, dostala jsem strach. Maminko, je mi to líto, ale máte v plodové vodě infekci .... to jsem opravdu slyšet nechtěla .... nevím, co se dělo poté, dnes už mi to vše strašně splývá, ale vím, že jedem mě chtěl poslat rychlou do Brna, druhý ne, že už je to riziko, nakonec jsem jela. Lukášek se druhý den v Brně narodil. Tak malé miminko jsem snad v životě neviděla, stále jsem nechápala, jak se to všechno mohlo zvrtnout,  koukala jsem na něj a plakala. Následovalo plno vyšetření a už jen a jen čekání. Jenže nastaly komplikace, krvácení do mozku a k tomu ještě trombóza dolní duté žíly. Převoz do Černých Polí....a další čekání, já již doma. Volala jsem každý den, dvakrát za týden jezdila a čekala na jednu krásnou větu : ,, Už čůrá!!!,, přišel sice o jednu ledvinu, ale jinak je stabilizovaný.  Problémů bylo ještě spousta, nechtěl jíst, byl strašně dlouho na kyslíku. Lukášek se narodil 18. května a já si ho domů dovezla 7. října. Do života dostal diagnozu DMO kvadruparetická forma, těžkou mentální retardaci a další diagnozy. Nyní je mu už 14 let a stále se mám co učit, Luky je má škola života. Ale všichni ho milujeme takového jaký je. 

 

Luky